Ogłoszenia parafialne

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.06.2020


1.Dzisiaj po południu o godzinie 13:30 Msza Święta w intencji jubilatów obchodzących w tym roku 25 – cio i 50 – ciolecie małżeństwa. O godzinie 15:00 nieszpory i nabożeństwo czerwcowe oraz Msza Święta.
Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 16:00

2.W liturgii tygodnia:

 • ŚRODA – uroczystość narodzenia Świętego Jana Chrzciciela
 • CZWARTEK – po Mszy Świętej wieczornej modlitwy w intencji dzieci poczętych a zagrożonych aborcją z racji 25 – tego dnia miesiąca
 1. We wtorek 23 czerwca o godz.15.30 odbędzie się zbiórka dla aspirantów, a o godz. 16.00 wspólna zbiórka dla ministrantów i lektorów.
  4.We wtorek 23 czerwca na godzinę 19.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej, na próbę przed uroczystością.
  5.Akcja Katolicka wraz z Apostolstwem Modlitwy zapraszają chętnych na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie koło Dębicy. Wyjazd z parkingu parafialnego w sobotę 4 lipca o godz. 9.00.Zapisy i więcej szczegółów u Panów Andrzeja Babraja i Stanisława Kity.
  6.W sobotę (27.06) o godzinie 10:00 ks. Bp Stanisław Salaterski udzieli naszej młodzieży z klas VIII sakramentu bierzmowania. W związku z powyższym:
  7.Prosimy aby uczniowie klas VIII wzięli udział w triduum przygotowującym do przyjęcia sakramentu dojrzałości, które będzie w środę, czwartek i piątek na Mszy Świętej o godzinie 18:00, a wcześniej o godz. 17:30 na nabożeństwie i Adoracji
  Prosimy aby w/w uczniowie, rodzice, chrzestni, świadkowie i rodzeństwo skorzystali ze spowiedzi w ciągu tygodnia
  Niezależnie od tego w piątek od godziny 16:30 będzie możliwość spowiedzi
  Wszystkich parafian prosimy o modlitwę w intencji młodzieży
  8.W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11:30 odbędzie się uroczystość I- szej Komunii Świętej:
  Spowiedź dla dzieci I – szo komunijnych i ich rodziców i bliskich w sobotę od godziny 15:00.
  Wszystkim parafian prosimy o modlitwę w intencji dzieci klas III które w pełni będą uczestniczyć w Eucharystii.
  Prosimy parafian, którzy zwykle uczestniczą we Mszy Świętej o godzinie 11:30 aby uczestniczyli na Mszy Świętej o innej godzinie zostawiając miejsce dla rodziny i bliskich dzieci pierwszokomunijnych.
  9.Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny

10.Składamy Bóg zapłać za ofiarę i posprzątanie kościoła parafianom z ulicy Małopolskiej. Na nadchodzący tydzień prosimy do przystrojenia i posprzątania rodziców dzieci I –szo komunijnych i bierzmowanych. Dzień sprzątania prosimy ustalić z panem kościelnym
11.Proszono aby ogłosić:
Referat misyjny w Tarnowie prowadzi zbiórkę zakrętek plastikowych na rzecz misji. Nasza parafia włącza się w tą zbiórkę. W głównym przedsionku znajduje się pojemnik do którego można składać zakrętki
Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Brzesku ogłasza nabór do klas I w roku szkolnym 2020/ 2021. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
,,Do każdego który się do mnie przyzna przed ludźmi, przyznam się i ja przed moim ojcem, który jest w niebie.’’ Niech ten czas świadectwa który przed nami będzie dla nas sposobnością do przyznawania się do Chrystusa a codzienne drogi życia będą drogami całego kościoła.