Mateusz Borek wspomniał historyczny mecz – VIDEO
Mateusz Borek wspomniał wynik meczu “Jadowniczanki” z “Widzewem Łódź” w programie na “Kanale Sportowym” Film został udostępniony na profilu FB Konrada Legutko Dodajmy, że “Kanał Sportowy” dziś produkuje kilkanaście stałych cyklów. Dwa miesiące po starcie ma prawie ćwierć miliona subskrypcji na YouTube. Cytują go wszystkie polskie media. Oglądalnością i szybkością reakcji bije na głowę stacje telewizyjne. Notuje rekordowe przyrosty, w czasie, gdy oglądalność czołowych kanałów TV spada o ponad 60%. Wszystko w momencie, w którym sport na całym świecie jest zamrożony oraz nie odbywają się praktycznie żadne imprezy i wydarzenia.
W 2017 roku została wydana publikacja okolicznościowa autorstwa Józefa Móla i Daniela Kotarby z Jadownik w całości poświęcona historycznemu spotkaniu z 5 września 1984 r. Publikacja powstała na podstawie tekstów i zdjęć z własnych kronik Józefa Móla. Opracowanie redakcyjne, projekt okładki, skład i DTP: Daniel Kotarba. Korekta: Justyna Hudy, Daniel Bujak. Zachęcamy do zakupu. Można ją jeszcze zamówić pod numerem telefonu 506275850.
Poniżej publikujemy słowo wstępu autora oraz zdjęcia z tejże publikacji, które pozostają w prywatnych zbiorach Pana Józefa – otrzymaliśmy zgodę od autora na publikację.
WSTĘP
Na fotografiach pragnę pokazać przede wszystkim radość i zadowolenie ludzi znajdujących się na trybunach naszego stadionu. Chciałbym zwrócić również uwagę na oprawę sportową tego wydarzenia. Warto zaznaczyć, że do Jadownik przyjechało mnóstwo dziennikarzy, fotoreporterów i operatorów kamer z trzech ośrodków telewizyjnych: krakowskiego, łódzkiego i warszawskiego. Pragnę pokazać ogrom pracy, jaką włożyli działacze klubowi, by zorganizować tę imprezę. Chcę utrwalić to niezwykłe wydarzenie za pomocą zdjęć. Pamięć jest ulotna, a ludzie żyjący w tym czasie kiedyś odejdą. Dlatego ważne jest, by nowe pokolenie, moi następcy mogli przypominać innym o tym meczu korzystając z moich kronik. Być może nie będziemy mieli już takiej okazji, by przeżywać tak doniosłe wydarzenie sportowe, jakie miało miejsce w tym dniu. A czy mi się to udało, ocenią kiedyś oglądający te zdjęcia ludzie, odnajdując na nich być może siebie, swych bliskich lub znajomych. Myśl zrobienia tej pracy była podyktowana przede wszystkim pasją do gromadzenia pamiątek i dokonywania zapisów o postępach Ludowego Klub Sportowego w czasie mojego społecznego działania na niwie sportowej. Nie wiem jak długo będzie trwała moja przygoda związana ze sportem, czas pokaże. Ten sukces sportowy przypadł na okres, kiedy to klub był prowadzony przez zarząd wybrany w dniu 1 lipca 1983 roku w składzie:
Prezes klubu – inż. Zdzisław Szczepaniak (dyr. FOB-Brzesko)
Wiceprezes ds. organizacyjnych – Jan Dadej
Wiceprezes ds. sportowych – Józef Mól
Wiceprezes ds. finansowych – Bogusław Czernecki
Członek i kierownik drużyny – Tadeusz Świerczek
Członkowie zarządu klubu – Józef Sala, Józef Sosin, Roman Dadej, Andrzej Babraj, Jan Sukiennik, Alojzy Batko, Zdzisław Grodny, Józef Dadej i Władysław Słota
Komisja rewizyjna – Jan Mach, Roman Kucia, Władysław Hołda, Kazimierz Laska
Skład drużyny „Jadowniczanki”
- Tadeusz Szydłowski
- Józef Dudek
- Stanisław Wiecha
- Piotr Okas
- Janusz Bodzioch
- Stanisław Kostrzewa
- Jerzy Cebula (20′ Wołek Andrzej)
- Zbigniew Osiecki (77′ Grzegorz Sala)
- Władysław Filipek
- Zenon Zając
- Henryk Bąk
- Zbigniew Świderek
- Grzegorz Sala
- Andrzej Wołek
- Jerzy Wołek
- Wiesław Świerad
Prezes klubu: Jan Dadej
V-ce prezes: Józef Mól
Kierownik drużyny: Tadeusz Świerczek
Trener: Roman Struzik
Skład drużyny „Widzewa”
- Henryk Bolest
- Krzysztof Kamiński
- Marek Dziuba
- Tadeusz Świątek (46′ Mirosław Myśliński)
- Roman Wójcicki
- Wiesław Wraga (46′ Krzysztof Kajrys)
- Jezry Wijas
- Mirosław Jaworski
- Piotr Romke
- Dariusz Dziekanowski
- Włodzimierz Smolarek
- Jerzy Klepczyński
- Mirosław Mysliński
- Jerzy Leszczyk
- Krzysztof Kajrys
- Mirosław Sajewicz
Prezes Klubu: Ludwik Sobolewski
V-ce prezes: Stefan Wroński
Kierownik drużyny: Tadeusz Gapiński
Trener: Władysław Żmuda