IX Otwarcie sezonu motocyklowego Bocheniec 2020 VIDEO

Okres pandemii sparaliżował cały świat. Z naszych domów zbudował indywidualne miejsca odosobnienia, zabronił nam spotykania się ze znajomymi, organizowania jakichkolwiek imprez i zgromadzeń, pozamykał szkoły, kościoły i granice państw, zatrzymał ruch lotniczy, każdemu obywatelowi założył maseczkę na twarz. W naszej podświadomości zawitał lęk przed drugim człowiekiem, obawa zarażenia siebie oraz bliskich jeszcze długo będzie nam towarzyszyć.

Mimo tych wszystkich przeciwności Klub HDK „MOTOJADOWNIKI” w ubiegłą niedzielę 17 maja oficjalnie otworzył już po raz IX sezon motocyklowy. Otwarcie podobnie jak czasy, w których przyszło nam żyć było bardzo nietypowe. Zakaz organizowania zgromadzeń sprawił , iż bez zsiadania z motocykli na godzinę 13:00 klubowicze zjechali się lśniącymi maszynami na odcinek drogi krajowej K 75 krążąc między rondem koło Lidla oraz rondem przy Intermarche. Po wykonaniu kilku okrążeń peleton motocyklistów z BIAŁYMI ORŁAMI na plecach przejechał drogami Brzeska, Jadownik, Porąbki Uszewskiej, Dębna, Sterkowca i Szczepanowa by bez słów pożegnania i zwyczajowego uścisku dłoni rozjechać się do domów. (Zobacz filmy z przejazdu poniżej).

O godzinie 16:00 w kościółku pod wezwaniem Św. Anny na Bocheńcu ks. Wojciech Mróz odprawił Mszę Świętą w intencji wszystkich członków klubu HDK MOTOJADOWNIK. Słowami modlitwy prosił o bezpieczny i szczęśliwy sezon dla motocyklistów oraz zdrowie i nadzieję dla nas wszystkich. Z powodu ograniczeń we mszy uczestniczyło tylko ośmiu członków stowarzyszenia. Na naszym facebookowym profilu uruchomiliśmy z niej transmisję na żywo. (Cała Msza Święta dostępna również poniżej)

Dziękujemy wszystkim członkom naszego stowarzyszenia za zrozumienie i zastosowanie się do reguł organizacji tego nietypowego otwarcia sezonu. Życzymy zdrowia, samych ugadanych motocyklowych wycieczek i jak najszybszego powrotu do normalności.

Zarząd HDK Motojadowniki / tekst: Wojciech Podleś

Przejazd motocyklistów – Rondo w Brzesku (obok stacji benzynowej sieci Circle K)
autor: Michał Leś
Przejazd motocyklistów – widok z kładki dla pieszych.
autor: Michał Leś
Msza Święta w kościółki św. Anny na Bocheńcu. Mszę sprawował ks. Wojciech Mróz
Bocheniec 17.05.2020 godz. 16.00

Zdjęcia: HDK Motojadowniki