Szkoła Aspirantów w Krakowie wspiera OSP Jadowniki

W dniu 10 lipca miało miejsce uroczyste przekazanie pojazdu marki Ford Transit na potrzeby jednostki OSP Jadowniki. Niech wyczerpującą relacją z tego dnia będzie poniższy tekst, który pochodzi z kroniki prowadzonej przez Prezesa OSP Józefa Móla. Jest to już kolejny tom kroniki prowadzonej przez Pana Józefa.

10 LIPIEC 2020 r. (piątek)

Tego dnia o godz. 10.00 przed budynkiem remizy OSP Jadowniki odbyła się piękna i miła dla miejscowych mieszkańców uroczystość przekazania samochodu marki FORD Transit (BUS 9-cio osobowy) rocznik 2007. Przekazującym był Komendant Szkoły Aspirantów w Krakowie mł. bryg. Marek Chwała, a obdarowanym jednostka OSP Jadowniki, w imieniu której stosowne dokumenty tego samochodu od p. Komendanta odebrał Prezes OSP Jadowniki, druh Józef Mól wraz z Naczelnikiem OSP, druhem Zbigniewem Serwatką.

Przekazanie tego samochodu odbyło się w obecności szacownych gości w osobach: v-ce Minister Zdrowia i zarazem posłanki na Sejm RP p. Józefy Szczurek-Żelazko, p.o. z-cy Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. mgr inż. Piotra Słowiaka, p.o. Komendanta powiatowego PSP w Brzesku bryg. Janusza Potery, sołtysa wsi p. Jarosława Sorysa, dyr. Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Tarnowie p. Sławomira Patera. Obecni byli też: p. Kpt. Łukasz Gąstoł, który w/w samochód do Jadownik dostarczył ze Szkoły Aspirantów w Krakowie.

W tej krótkiej uroczystości na placu przed remizą, krótkie wystąpienie mieli: p. v-ce Minister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko, Komendant Szkoły Aspirantów w Krakowie mł. bryg. Marek Chwała, p.o. z-ca Komendanta Małopolskiego PSP w Krakowie bryg. mgr inż. Piotra Słowiak i sołtys wsi p. Jarosław Sorys, po czym nastąpiło przekazanie dokumentów tego samochodu prezesowi OSP Jadowniki, druhowi Józefowi Mól, po czym już jako ostatni zabrał głos, kierując gorące podziękowania tak na ręce p. Komendanta jak i p. v-ce Minister Zdrowia bo to właśnie dzięki tym dwóm osobom w/w samochód mógł być przekazany do Jadowniki.

Po wystąpieniu Prezesa do p. v-ce Minister Zdrowia podeszły dzieci z DDP przy OSP Jadowniki i wręczyły p. v-ce Minister bukiet kwiatów. To samo uczyniła druga delegacja dzieci w stosunku do Komendanta Szkoły Aspirantów w Krakowie wręczając mu skromny upominek. Ponadto do obu tych osób skierowały podziękowanie wypowiadając następujące słowa: “Dziękujemy za samochód”. Uroczystość zakończono pamiątkowym zdjęciem na tle nowo pozyskanego samochodu na placu przed budynkiem. Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczestnicy weszli do budynku – jako, że był to bardzo upalny piątek – na skromny poczęstunek, gdzie można się było napić napojów chłodzących, wypić kawę i zjeść ciastko.

W uroczystości tej brali udział oprócz Prezesa i Naczelnika jeszcze następujący strażacy: Stanisław Marek, Sala Kazimierz, Kurek Bartłomiej, Gawełda Katarzyna, Krystyna Świerad, Katarzyna Serwatka i grupa dzieci z DDP przy OSP Jadowniki. Samochód ten do Jadownik przybył mając przejechanych 239531 kilometrów w okresie 13-stu lat. Zatem średnio dziennie przejeżdżał około 49,5 km.

Józef Mól

Poniżej materiał filmowy autorstwa Tarnowska.tv Materiał zrealizowała Daria Kurczab oraz Ernest Jasiński

Materiał Tarnowska.tv
Przemówienie Prezesa OSP Jadowniki Józefa Móla
Przemówienia pozostałych gości